Įtempiamos lubos ar gipso kartonas: kas geriau?

Įtempiamos lubos ar gipso kartonas: kas geriau?

Šiuolaikinis remontas – didelis galvos skausmas net ir tiems, kurie turi sąsajų su statybų verslu. Tiek parduotuvėse, tiek ir kitur, pasirinkimas, rodos, begalinis. Bet išlieka pagrindinis klausimas – ką pasirinkti? Jeigu sienų dekoravimą dar galima pasirinkti pagal tai, koks bus galutinis rezultatas, tai štai lubas rinktis pagal išvaizdą tikrai nėra protinga. Įtempiamos lubos ar gipso kartonas? – klausimas, į kurį atsakyti padės keletas kriterijų.

Konstrukcija

Jeigu įsirenginėjate naujos statybos namą ar kotedžą, tai gipso kartonas rekomenduojamas tik tuo atveju jei rinksitės išties profesionalius apdailininkus arba tikrai nesukate galvos dėl vėl, greitu metu, artėjančio remonto poreikio. Naujos statybos pastatai dar nėra pilnai „atsistoją į vietą“ , todėl pilnam pamatų susėdimui ir sienų įsitvirtinimui reikia bent dvejų metų. Jeigu susuksite gipso kartoną nepraėjus nė metams po pastato statybos pabaigos, tai tikėtina, kad ne tik sienos, bet ir lubos „suvaikščios“, o tai iššauks tinko skilimą, trupėjimą ir remonto poreikį.

Naujos statybos namus įsirengiantiems rekomenduojama rinktis įtempiamas lubas, kurių konstrukcija ir jos pasislinkimai nedarys įtakos plėvelės išvaizdai. Taip būsite užtikrinti, kad atliktas remontas tarnaus ilgai ir nereikalaus pataisymų.

Kvapas

Daugelis įsigijusių įtempiamas lubas pastebi pagrindinį jų minusą – silpnai jaučiamą plastmasės kvapą. Tiesa, šis kvapas išsisklaido greičiau nei per keletą dienų ir yra visiškai nekenksmingas nei žmonėms, nei gyvūnams. Tačiau gipso kartonas neturi jokio kvapo ir tai jam suteikia pranašumą. Tiesa, verta nepamiršti, kad sumontavus gipso kartoną ant lubų jį dar teks glaistyti ir dažyti, o šių priemonių kvapas ne tik kelis kartus stipresnis nei įtempiamų lubų, bet ir laikosi jis kur kas ilgiau. Todėl turint itin jautrią uoslę verčiau rinktis įtempiamas lubas, kurių silpnas kvapas išsivadės greičiau ir nepasklis po namus.

Įrengimas

Jeigu negyvenate akmens amžiuje, tai turbūt jau žinote, kad įtempiamų lubų pilnas įrengimas užtrunką vos dieną ar dvi, o pats ištempimas – iki kelių valandų. Tai, savaime suprantama, yra labai trumpas laikas per kurį pasiekiamas idealus rezultatas. Kita vertus, montuojant gipso kartoną paplušėti pačiam ar priimti darbininkus teks kiek ilgėliau. Vien gipso sumontavimas gali užtrukti iki dienos, vėliau gruntavimo, glaistymo ir dažymo darbai gali atimti dar net ir savaitę.

Tiesa, gipso kartono montavimas ne tik ilgokas, bet ir nelabai švarus procesas. Išpjaustymų ir šlifavimo dulkės gali nusėsti visuose namuose, o dažams užtiškus ant baldų su jais gali tekti net ir atsisveikinti. Kita vertus, įtempiamos lubos montuojamos visiškai švariai, todėl iš kambario net nebūtina išnešti baldų.