Įtempiamos lubos: blizgios ar matinės?

Įtempiamos lubos: blizgios ar matinės?

Tie, kurie į namų interjerą jau yra įtraukę įtempiamas lubas, puikiai žino, koks didelis pasirinkimas laukia dar tik pradedančių remontą. Tai ir lubų aukštis ir spalva, ir žinoma – tekstūra. Tačiau jeigu spalvą pritaikyti prie bendro namų ar biuro įvaizdžio dar nėra labai sudėtinga, tai pasirinkti tarp blizgaus ir matinio paviršiaus yra kiek sudėtingiau. Taigi, kokios įtempiamos lubos geriausiai tiktų jums ir jūsų kuriamai erdvei?

Ramios ir jaukios matinės įtempiamos lubos

Jeigu jau nusprendėte, kad namuose kursite tik ramią, švelnią ir neišraiškingą aplinką, tai tam puikiai tiks matinis paviršius, kuris padės sušvelninti bendrą patalpos jausmą. Nesvarbu ar rinksitės baltas, juodas, ar net raudonas spalvas, kambarys vis tiek bus pripildytas švelnumo ir ramybės.

Tiesa, matinį paviršių taip pat patariama rinktis tiems, kurių įrenginėjamos erdvės yra orientuotos į Pietų pusę arba turinčios daug veidrodinių paviršių. Taip kambarys netaps disko kamuoliu ir kurs kviečiančią aplinką.

Žinoma, įtempiamos lubos kiekviename kambaryje gali būti įrengiamos vis kitokios. Todėl net jeigu miegamajame ar vaikų kambaryje matote tik matines lubas, o kitiems kambariams norisi suteikti daugiau gyvybės, tai tikrai nebus jokia problema.

Gyvos ir išraiškingos blizgios įtempiamos lubos

Saulės zuikučiais ir atspindžiais nusagstytą kambarį padės sukurti būtent blizgus įtempiamų lubų paviršius. Tai įneš gyvybės, polėkio ir be abejonės daugiau emocijos rekonstruojamai erdvei. Todėl blizgus paviršius puikiai tiks virtuvei ar svetainei, kur jau gyvena puiki nuotaika ir šviesa.

Taip pat reikia pastebėti, kad blizgūs paviršiai puikiai atspindi net ir nedidelius šviesos pluoštelius, todėl blizgios įtempiamos lubos rekomenduojamos įrengiant erdves, kurios orientuotos į nepakankamai saulės šviesos gaunančias puses: Rytus ar Šiaurę. Derinant blizgų paviršių ir šviesias spalvas bus galima sukurti daug šviesesnio interjero įspūdį nei yra išties.

Verta pažymėti ir tai, kad blizgios įtempiamos lubos veikia taip pat, kaip ir veidrodžiai. Tai reiškia, kad veidrodiniai atspindžiai ant lubų gali sukurti ir optiškai didesnės erdvės pojūtį. Tai ypač patiks tiems, kurių namų ar darbo erdvės itin kompaktiškos.