ĮTEMPIAMOS LUBOS – INTERJERO JAUKUMAS IR PRABANGA

ĮTEMPIAMOS LUBOS – INTERJERO JAUKUMAS IR PRABANGA

Vasara – puikus metas atnaujinti ne tik savo išvaizdą, bet ir namus. Nors daugeliui pakanka vos kelių naujų pagalvėlių ar naujos vazos pilnos gėlių, kitiems norisi pakeisti gyvenamą vietą iš pagrindų. Pastaruoju metu, planuojantys remontą, vis dažniau renkasi naujos kartos gaminį,kuris garantuoja lygų paviršių net ir senuose, netvirtuose pastatuose  – įtempiamas lubas. Apie įtempiamas lubas pasakoja bei jų pliusais ir minusais dalijasi, ilgamečio įtempiamų lupų gamintojo ir montuotojo „Prancūziškos lubos“ ,  atstovas.

Įtempiamos lubos

Įtempiamos lubos – tai viena iš pakabinamųjų lubų rūšių. Šios lubos yra gaminamos iš polivinilchlorido (PVC) plėvelės ir ištempiamos ant metalinio ar plastikinio profilio, kuris pritvirtinamas prie sienų arba lubų, per visą patalpos perimetrą. Lubos yra montuojamos bent 1-3 cm. žemiau tikrųjų pastato lubų. Montavimo metu plėvelės temperatūra yra pakeliama iki 70 laipsnių, tempiama ir montuojama į profilius.

Vėliau, „Prancūziškos lubos“ atstovo teigimu, lubose galima montuoti įvairių matmenų ir formų šviestuvus, ventiliacijos ar signalizacijos bei gaisrinės saugos sistemas.Taip pat šiuos įrengimus galima ir paslėpti po įtempiamomis lubomis ir taip išlaikyti patalpose subtilumo ir švaros įspūdį.

Įtempiamų lubų privalumai

Greitas, patogus ir švarus įmontavimas. Montavimas trunka iki kelių valandų ir nereikia iš patalpos išnešti jokių baldų, svarbu tik sudaryti priėjimą prie viso lubų perimetro. Po įtempiamų lubų montavimo lieka labai nedaug statybinių šiukšlių. Jei po keleto metų jums pabostų lubų išvaizda, pakaks pakeisti tik plėvelę, kuriai galima parinkti naują spalvą, ornamentą ar net paveikslėlį.

Spalvų įvairovė. Pakabinamos lubos gali atspindėti kiekvieno stilių ir prisitaikyti prie įmantriausių dizaino sprendimų. Įvairios spalvos, ornamentai, paveikslai ir tekstūros kiekvienai patalpai suteiks savitumo. Blizgi, veidrodinio paviršiaus, plėvelė yra pati populiariausia. „Šis atspindintis paviršius priverčia erdvę „išsiplėsti” ir vizualiai padidina patalpą.“, – sako „Prancūziškos lubos“ atstovas. Matinė plėvelė sukelia lygaus, tarsi idealiai nuglaistyto ir nudažyto paviršiaus, įspūdį, o satininių įtempiamų lubų audinys šiek tiek mirga, sukurdamas švelnų, labai malonų blizgesį tiek dienos šviesoje, tiek vakare, įjungus apšvietimą.

Paprasta priežiūra. Įtempiamos lubos neblunka, neišsitampo ir nesipurvina, o per laiką nusėdusias dulkes paprasta nuvalyti drėgna šluoste ar nespirituotu langų plovikliu. Taip pat šios lubos nebijo garų virtuvėje, jas galima tvirtinti ir vietose, kuriose yra padidėjusi drėgmė. Šio tipo lubos – hermetiškos, tad galima pamiršti užliejimą – kvadratinis metras lubų išlaiko iki 100 litrų vandens, todėl jis, nepadaręs žalos interjerui, lieka virš įtempiamų lubų. Kadangi įtempiamas lubas paprasta demontuoti, meistrams prireiks tik atsargiai jį nuleisti ir iš naujo primontuoti trūkstamą lubų dalį.

Garantija. Nors įtempiamos lubos gali atlaikyti įvairią žalą, daugelis gamintojų, tarp jų ir „Prancūziškos lubos“, joms suteikia 10 metų garantiją.

Įtempiamų lubų minusai

Šilumos specifika. Įtempiamos lubos gali būti įrengiamos tik šildomose patalpose, kadangi dideli šalčiai joms gali pakenkti. Taip pat, „Prancūziškos lubos“ atstovas, nepataria montuoti lubų šalia židinių ar patalpose, kur temperatūra gali pakilti aukščiau 60 laipsnių, pavyzdžiui, pirtyse.

Dideli plotai. Dideliems plotams uždengti dažnai neužtenka vienos plėvelės , todėl jas reikia jungti. Taip atsiranda siūlės, o su jomis ir padidėjusi iširimo rizika. Tiesa, rinkoje galima rasti ir besiūlių poliesterio įtempiamų lubų audinių, paprastai gaminamų iš poliesterio.

Pažeidimai. Nors nėra nustatyta, kad šios lubos gali įtrūkti ar keisti savo išvaizdą bėgant metams, Įtempiamas lubas vis tiek reikėtų saugoti nuo mechaninių pažeidimų bei pradūrimo.

Papildomas kvapas. Naujos ką tik sumontuotos lubos gali turėti nedidelį kvapą, tačiau kvapas per keletą dienų turėtų visiškai pranykti.

Privalu žinoti

„Prancūziškos lubos“ atstovas pabrėžia, kad bandydami sutaupyti galite pakliūti į nesąžiningų pardavėjų pinkles. Nedidelė kaina gali sužavėti kone kiekvieną, norintį namams suteikti jaukumo ir prabangos pojūtį, todėl kartais pardavėjai privilioja klientus skelbdami akcijas ar nuolaidas, bet naudodami prastos kokybės plėvelę arba plėvelės klastotę.

Klastotės yra ypač pavojingos dėl mažo atsparumo ugnies liepsnoms – ji greitai dega. Taip pat netikras gaminys nėra toks patvarus ir gali būti lengvai perplėšiamas bei mažiau elastingas, kai tuo tarpu originalios įtempiamos lubos visuomet pasižymi aukšto lygio elastingumu, o ištemptos grįžta į pirminę padėtį.

Šaltinis: kaunieciams.lt