Įtempiamų lubų apšvietimas: kas gražiausiai atrodys jūsų namuose?

Įtempiamų lubų apšvietimas: kas gražiausiai atrodys jūsų namuose?

Įrenginėjant naujus namus ar darant remontą dažnai didelę laiko ir jėgų dalį skiriame įmantriems baldams, spalvoms ir formoms. Tiesa, tokia, kad niekas nematys jūsų nuostabių baldų ar sodrių spalvų pasirinkimų jeigu juos statysite prastai apšviestuose kambariuose. Todėl, ypač gyvenant Lietuvoje, verta apsvarstyti, kokį dirbtinį apšvietimą geriausia rinktis jūsų namams. Taigi, paruošėme keletą pastebėjimų,  koks įtempiamų lubų apšvietimas geriausiai papuoš ir apšvies jūsų gyvenamąsias ir darbo erdves.

Įleidžiami šviestuvai

Įtempiamų lubų apšvietimas, kurį renkasi didžioji dauguma – nedideli įleidžiami šviestuvai. Tai puikus pasirinkimas norint erdvę skirstyti funkcinėmis zonomis ar visam kambariui skirti pakankamai šviesos. Čia galimi apvalūs, kvadratiniai ar kiti šviestuvų variantai, kurie geriausiai papuoš jūsų interjerą. Tokį apšvietimo sprendimą protinga rinktis didesnėse erdvėse: svetainėje ar koridoriuje. Taip pat įleidžiami šviestuvai padės teisingai apšviesti ir kambarius, kuriuose reikia puikaus apšvietimo. Pavyzdžiui, darbo erdvėje. Taip galėsite ne tik papuošti namus, bet ir išsaugoti nepriekaištingą regėjimą.

LED juostelės

Šiuo metu vienas madingiausių ir itin įmantrių sprendimų – LED juostelės, kurios gali būti naudojamos ne tik kaip dirbtinis kambario apšvietimas, bet tuo pačiu ir papuošti erdvę. Kadangi LED juostelės gali būti įvairiausių spalvų ir ilgių, tai ir jų panaudojimui yra begalės būdų. Bene gražiausias šio apšvietimo panaudojimo būdas yra tvirtinti juosteles palei kambario perimetrą prie lubų. Toks apšvietimas tiks miegamajame ar koridoriuje, kur apšvietimas – svarbus, tačiau jis gali būti ir kiek blankesnis.

Šviesai laidžios įtempiamos lubos

Įtempiamų lubų apšvietimas gali būti pats įvairiausias, tačiau vienas įdomiausių variantų, kuriuos renkasi netradicinius sprendimus mėgstantys žmonės – šviesai pralaidžios LED lubos. Tai apšvietimo būdas, kai ant pagrindinių lubų sumontuojami šviestuvai ir ištempiamos specialaus audinio įtempiamos lubos. Įjungus šviesas sukuriama iliuzija, lyg visos lubos būtų tapę vienu dideliu šviesos šaltiniu. Toks apšvietimas tiks visose namų erdvėse, kurios nereikalauja itin stipraus apšvietimo. Skaitymui ar rankdarbiams reikėtų pasirinkti papildomą šviesos šaltinį. Tačiau jeigu kambarys skirtas miegui ar pasisėdėjimui su draugais ir šeima, tai šviesai laidžios įtempiamos lubos yra puikus pasirinkimas originaliems žmonėms.