RENKAMĖS ĮTEMPIAMAS LUBAS. KODĖL?

RENKAMĖS ĮTEMPIAMAS LUBAS. KODĖL?

Gražios, lygios ir šiuolaikiškos lubos per vieną dieną

Naujame pastate kartais juda pamatai, vaikšto sienos, atsiranda įtrūkimai. Tačiau ir senuose butuose, namuose nei iš šio, nei iš to, žiūrėk, ir atsirado įtrūkimų… Retai kas džiaugiasi ir lygiomis lubomis. Taisyti, remontuoti lubas – sunkus darbas. O ir garantijų vargu ar kas neduos, kad po kurio laiko tinkas nenukris, o didesni ar mažesni plyšiai vėl neatsiras. Ar yra išeitis?

Slepia defektus ir sistemas. Yra. Tai – pakabinamos įtempiamos lubos. Kas tai? Paprastai nusakyti įtempiamas lubas galima taip – tai polivinilchlorido (PVC) plėvelė, ištempta palubėje ant metalinio ar plastikinio karkaso. Po įtempiamosiomis lubomis galima paslėpti ir ventiliacijos, signalizacijos bei priešgaisrines sistemas, ne tik lubų nelygumus ar įtrūkimus, įplyšimus. Taip pat tokiomis lubomis galima išgauti bet kokį vaizdą ar spalvą.


Įtempiamų lubų sistema taupo patalpos aukštį. Jas galima plauti, dezinfekuoti kiek tik norite kartų, lubos nebijo garų virtuvėje, kylančių nuo viryklės. Lubas galima tvirtinti vietose, kuriose padidėjusi drėgmė, jose neatsiranda pelėsių. Taip pat jų privalumas tas, kad lubos lengvai demontuojamos ir vėl sumontuojamos. Galima praardyti dalį lubų, sumontuoti reikalingas komunikacijas ir vėl sudėti.


Patogus montavimas. Kitas pažymimas privalumas – greitas montavimas, užtrunkantis ilgiausiai iki kelių valandų. Montuojant iš patalpos nereikia išnešti baldų, tačiau reikia sudaryti priėjimą prie kambario lubų perimetro, kad būtų galima pastatyti kopėčias. Lubos visų pirmiausia pamatuojamos, sudaromas brėžinys, pagal jį parenkami karkaso sprendimai, gamykloje pagaminama pati lubų plėvelė. Jei po keleto metų išvaizda pabosta, karkasas paliekamas tas pats, keičiama tik plėvelė, kuriai galima parinkti naują spalvą, kitokį ornamentą ar paveikslėlį.


Įtempiamos lubos rengiamos tik šildomose patalpose, kadangi dideli šalčiai joms gali pakenkti. Taip pat jas reikėtų saugoti nuo pradūrimo. Tačiau šampaną šaut galima – luboms nieko neatsitiks, jei kamštis ir pataikys, lubos akimirksniu atsistato į pradinę būseną. Tik reikia saugoti lubas nuo aštrių daiktų – jos gali prakiurti. Bet ir tai – ne problema – tokias lubas meistrai suklijuos.


Ką reikia žinoti prieš apsisprendžiant? Jeigu bute atliekami bendrieji remonto darbai, lubas reikia montuoti tuomet, kai bus sumontuoti langai. Nerekomenduojama montuoti lubų iškart po to, kai sienas išklijuojate tapetais, nes šiluma, reikalinga įtempiamųjų lubų montavimui, gali perdžiovinti tapetus ir jie paprasčiausiai atsiklijuos.